COACHING I NLP – czyli jak wydobyć potencjał tkwiący w człowieku

Czy możliwe jest chodzenie boso po rozżarzonych węglach? Czy trener boksu, który nigdy nie walczył na ringu, jest w stanie uczynić ze swojego podopiecznego mistrza świata? Czy ograniczenia, które nami kierują, nie tkwią tylko W naszych umysłach? Czy można pokonać stres zawodowy i z powrotem czerpać przyjemność z wykonywanej pracy? Owszem. Jak to zrobić, można dowiedzieć się studiując Coaching i NLP, unikatowy, podyplomowy kierunek dostępny w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

studia coaching wsiz

Studia te są pierwszym w Polsce kierunkiem łączącym Neurolingwistyczne Programowanie z klasycznymi technikami coachingu. Kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem specjalistycznych umiejętności z zakresu coachingu, a W szczególności chcących zdobyć nowy zawód i pracować jako coach lub trener, do specjalistów z zakresu doradztwa i szkoleń, kadry kierowniczej, menedżerów, kierowników zespołów, pedagogów, psychologów czy terapeutów.

COACHING POTRZEBNY W BIZNESIE

Studia, oprócz zdobycia dyplomu, umożliwiają absolwentom uzyskanie dwóch uznanych międzynarodowych certyfikatów – Practitionera In the Art of NLP, a także Coacha ICI (Intemational Association of Coaching Institiutes), świadczącym m.in. o znawstwie uniwersalnych narzędzi wielopłaszczyznowego działania w charakterze coacha, opartych na technikach Neurolingwistycznego Programowania, standardach International Association of Coaching Institiutes oraz modelach tradycyjnego coachingu. Możliwe jest również uzyskanie certyfikatów Mastera i Trenera NLP.

Opiekunem kierunku i wykładowcą jest Ryszard Gąsierkiewicz, znany w Polsce trener motywacyjny i coach oraz doświadczony trener NLP, założyciel Polskiego Stowarzyszenia NLP. – Coaching to dziedzina, która zrodziła się z obserwacji trenerów sportowych. Coaching służy wydobywaniu zasobu potencjału tkwiącego w drugim człowieku, w słuchaczu, pracowniku, podopiecznym albo pacjencie. Ostatnio jest mocno kojarzony z biznesem jako umiejętność, która powinna być stosowana przez menedżerów w procesie zarządzania, choć oczywiście, podobnie jak w wypadku innych metod, nie stanowi panaceum na wszelkie bolączki i nie do każdego przypadku może być stosowany – mówi Ryszard Gąsierkiewicz.

SPACER PO ROZŻARZONYCH WĘGLACH

Program kształcenia pozwala na zdobycie umiejętności budowania kariery zawodowej i społecznej, rozwoju osobistego, satysfakcjonujących związków partnerskich, umiejętności budowania autorytetu oraz nawiązywania kreatywnych relacji zarówno z adresatami coachingu indywidualnego, jak i grupowego.

Podczas zajęć słuchacze zapoznają się z różnymi metodami pozwalającymi im na spojrzenie na zagadnienie z innego punktu widzenia. Poznają skuteczne strategie Neurolingwistycznego Programowania, a także ustawienia systemowe w oparciu o metodę Berta Hellingera. Na zakończenie planujemy także zorganizować chodzenie boso po rozżarzonych węglach. – To doświadczenie pomaga zrozumieć, że większość barier i lęków tkwi wyłącznie w naszych przekonaniach. Skoro odważymy się na zrobienie rzeczy pozomie niemożliwej, to łatwo uświadomimy sobie, ile w życiu jest jeszcze rzeczy, które mozemy osiągnąć, a nie sięgamy po nie, bo nie wierzymy, że jesteśmy w stanie je osiągnąć – wyjaśnia Ryszard Gąsierkiewicz. – Oczywiście, nie wszyscy muszą pracować jako coach czy trener Wielu podejmuje naukę, by samym stać się bardziej skutecznymi i lepiej rozwiązywać pojawiające się problemy. Na pewno dzięki tym studiom łatwiej im będzie pokonać stres, zdystansować się do codziennych problemów i uzyskać pełną satysfakcję z działań zawodowych, nabrać pewności siebie i przekonania, że są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, przed którym staną. I to całkowicie wystarczy.