Opis moich kwalifikacji i referencje

Coachingiem indywidualnym zajmuję się od 2000 roku, a pierwsze duże szkolenie korporacyjne w tym zakresie przeprowadziłem w 2002 roku. Jestem wielozawodowcem po kilku uczelniach, posiadam wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi firmami, od 1990 prowadzę własną firmę szkoleniową zaś od 9 lat także własny zespół szkół medycznych i zawodowych. Bezpośrednio zarządzam zespołem 20 osobowym jako dyrektor, co nieustannie zmusza mnie do aktualizacji wiedzy i stawia przed nowymi wyzwaniami, weryfikującymi rozmaite teoretyczne modele. Dzięki zastosowaniu wypracowanych modeli działania mam także wystarczającą ilość czasu by ciągle zajmować się moją pasją – coachingiem, mentoringiem i szkoleniami. To, co może wydawać się niemożliwe biorąc pod uwagę zakres działań, dzięki właściwemu delegowaniu obowiązków i odpowiedniemu zespołowi nie sprawia mi najmniejszych problemów. To dowodzi, że wiedzę, którą przekazuję, potrafię sam zastosować w praktyce i nie tracę kontaktu z bieżącą rzeczywistością zarządczą. Od początku także dokładałem starań by weryfikować i dokumentować posiadaną wiedzę. Jestem jednym z pierwszych polskich trenerów NLP ( z czasów, gdy NLP fascynowało i laików i terapeutów i środowiska naukowe), Master Trenerem federacji International Association of Coaching Institutes oraz pierwszym polskim prezesem tej organizacji a także założycielem oraz aktualnym Prezesem Polskiego Stowarzyszenia NLP.

Istotnie na moją wiedzę o modelach zachowań wpłynęło 20 lat czynnej działalności w organizacjach ratowniczych (GOPR i Grupa Ratownictwa Specjalnego – za działalność w nich uhonorowany zostałem Honorową Odznaką GOPR, Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Medalem za udział w zwalczaniu skutków powodzi) a wcześniej zawodnicze uprawianie sportu i bycie trenerem sportowym (to akurat łączyłem równolegle z byciem dyrektorem firmy). Dzięki temu poznałem i doświadczyłem (niekiedy boleśnie) rozmaitych form reakcji w sytuacjach stresowych czy zgoła ekstremalnych i w praktyce mogłem zweryfikować, które modele radzenia sobie ze stresem są skuteczne, a które są tylko eleganckim, ale bezużytecznym konstruktem teoretycznym (czytaj prymitywnie dętym i przereklamowanym).

Jako trener technik zarządczych, sprzedażowych oraz komunikacyjnych od 1990 w ramach szkoleń otwartych przeszkoliłem ponad 10 000 osób. Przeprowadziłem doceniane za skuteczność szkolenia dla większości największych korporacji. Do najważniejszych szkoleń korporacyjnych zaliczyć mogę odbyte z sukcesem długofalowe szkolenia dla CAREFOUR – AKADEMIA MENADŻERA, WZORZEC LUDZI CARREFOUR oraz AKADEMIĘ CHOPINA. Prowadziłem także przez wiele lat projekty szkoleniowe dla branży MLM tworząc i wdrażając autorski program dla Amway pod nazwą Akademia Diamentów.

Od 2002 roku moją wiodącą pasją i polem aktywności stał się coaching. Pozwolił mi zintegrować posiadaną wiedzę i doświadczenie i zastosować w autorskich modelach prowadzenia skutecznych sesji indywidualnych. Doświadczenia i posiadana wiedza zaowocowały następnie opracowaniem również autorskiego i, nie waham się powiedzieć, unikalnego programu jedynych w Polsce studiów podyplomowych Coaching i NLP. Jest on owocem dokładnej znajomości metodyki prowadzenia sesji i narzędzi coachingowych, doświadczeń z wieluset spotkań z klientami i szczególnych doświadczeń, które zdobyłem w trakcie pracy z osobami uzależnionymi i wykluczonymi społecznie, w ramach kilkuletniego projektu uczelni polskich i niemieckich ( „Coaching – nowa metoda wsparcia procesów integracji społecznej i zawodowej”). Projekt ten zaowocował nie tylko opracowaniami teoretycznymi ( 3 opracowania których jestem współautorem), ale także wypracowaniem sprawdzonej w praktyce metodologii coachingu społecznego, superwizji i coachingu rodzinnego. Coachingi z niezwykle niekiedy „trudnymi” klientami w ramach tych projektów a później praca terapeutyczna w Stowarzyszeniu MONAR dowiodły skuteczności wyselekcjonowanych przeze mnie metod. Dzięki wszystkim tym elementom wiem, na co szczególnie zwrócić uwagę, by osiągnąć oczekiwane rezultaty w najbardziej nawet trudnych przypadkach. Tu nie wystarczy prymitywna zamiana problemów na wyzwania, trzeba poznać i rozumieć całą dynamikę przechodzenia przez wszystkie fazy zmiany. To sprawia, że studenci na stworzonym przeze mnie kierunku i klienci korzystający z moich sesji coachingowych z reguły realizują cele, z jakimi pojawiają się na naszych spotkaniach i nieodmiennie wysoko je oceniają. Większość klientów podkreśla że moje unikalne sposoby prowadzenia sesji zdecydowanie przyczyniają się do szybkich postępów w generowaniu skutecznych rozwiązań. Nie tracę czasu na „gry wstępne” i uwodzenie osób, z którymi pracuję, uważam także że coach współodpowiedzialny jest za efekty, które jego klient osiąga i zwracam honorarium, jeżeli efektów nie ma. W mojej 20 letniej karierze zdarzyło mi się to dwukrotnie.

Tym, którzy chcą zostać profesjonalistami w coachingu, zdradzam wszystkie tajniki skuteczności w tej metodzie. Absolwenci moich kursów i studiów podyplomowych mogą uzyskać następujące certyfikaty:

Coacha, Mastera i Trenera Coachingu International Association of Coaching Institutes

Praktyka, Mastera i Trenera NLP

dyplomu ukończenia jedynych w Polsce studiów podyplomowych Coaching i NLP.

Certyfikaty i referencje

Certyfikaty – coaching i NLP