Opinie

Małgosia Makowska-Brzychczyk

Jak rzekł klasyk "...mistrz nie jest kimś,kto czegoś uczy; mistrz to ktoś, kto zachęca ucznia do dołożenia wszelkich starań, aby odkrył to, o czym już wie" - kto poznał Pana Ryszarda, wie "co poeta miał na myśli" - ja mam to szczęście, że wiem

Alicja Stankiewicz

A ja miałam okazję współpracować i prowadzić zajęcia dla studentów Ryszarda. Gorąco polecam💕 Człowiek Mentor z prawdziwego zdarzenia

Ada Jaśkiewicz

Pan Ryszard jest cudownych człowiekiem z ogromną wielowymiarową wiedzą. Szkoła którą skończyłam gdzie Pan Ryszard Gąsierkiewicz był naszym Mistrzem, była początkiem mojej wielkiej zmiany pod każdym względem. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Karolina Puchała-Ladzińska

Charyzma prowadzącego jest siłą tych zajęć, bije ona też od razu ze wszystkich wywiadów z jego udziałem, które można znaleźć w sieci. Dzięki tym studiom zrozumiałam jak pozbyć się ograniczających przekonań, jak nieustannie samemu się motywować, jak cierpliwie i konsekwentnie realizować swoje cele, jak być bardziej asertywnym, pewnym siebie i otwartym na innych, jak być zdyscyplinowanym w swoich działaniach, jak przepracowywać sobie negatywne sytuacje tak, by umieć dostrzegać w nich pozytywne aspekty.

Karolina Puchała-Ladzińska

Po pierwsze chciałabym powiedzieć z perspektywy czasu, że te studia naprawdę zmieniają ludzi (i to nie tylko moja opinia, ale całej naszej grupy). Mnie dały one ogromnie dużo siły i odwagi, dzięki którym mogłam poradzić sobie ze wszystkimi trudnymi sytuacjami losowymi, które mnie spotkały akurat po zakończeniu studiów (przede wszystkim śmierć taty i wynikające z tego problemy innych osób w rodzinie). Dzięki tym studiom odkryłam w sobie nową motywację do tego, aby ciągle pracować nad sobą, nad swoim rozwojem osobistym i stawać się lepszym nauczycielem, żeby widzieć w tym zawodzie służbę innym, misję i powołanie. W dużej mierze zawdzięczam to Panu, Pana charyzmie i treściom, które nam Pan przekazywał 🙂

Renata Czownicka

Dużym atutem jest ogromne doświadczenie prowadzącego. Zaletą jest też przewaga ćwiczeń nad wykładami. Praktyczne ćwiczenia pozwalają od razu przetestować wiedzę na sobie i innych. Można wybrać dla siebie, do pracy, do zastosowania w życiu te techniki, które nam najlepiej pasują.

Małgorzata Świętoń

Podjęłam studia ze względu na osobę pana Ryszarda Gąsierkiewicza. Na pewno doświadczenie i bogata wiedza pana Ryszarda, dodatkowo takie motywujące wydarzenie jak chodzenie po rozżarzonych węglach, to coś zupełnie nowego, w porównaniu z konkurencyjnymi studiami. Zrozumiałam jak postępować w trudnych momentach życia, jak sobie radzić z emocjami, wprowadzać zmiany w życiu, jak również zwiększać motywację u siebie i innych. Szczególnie inspirująca jest w tych studiach wiedza dotycząca psychiki ludzi i funkcjonowania ich w społeczeństwie.

Longina Ordon

Połączenie zagadnień coachingu z NLP daje zupełnie oryginalną jakość studiów. Wszystkie poruszane tutaj tematy i przekazywane treści nie są „oderwane” od codziennego życia (jak to zazwyczaj bywa na studiach), ale są bardzo praktyczne, do zastosowania w każdej życiowej sytuacji. Zajęcia mają charakter ćwiczeniowy i konwersatoryjny, co jest super. Dzięki studiom nauczyłem się jak robić w życiu to, co się lubi i cieszyć się życiem na co dzień. Dodatkowo chodzenie po ogniu to na pewno nietypowa oferta pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Diana Tomza

Polecam studia każdemu kto chce pracować z ludźmi.

Radomir Kurzyna

Zdecydowanie te studia poszerzają horyzonty. Rzetelni, kompetentni wykładowcy, przyjaźnie nastawieni do studenta, z niesamowitym doświadczeniem, co ważne - czynnie pracujący w zawodzie coacha. Otrzymujemy uprawnienia do wykonywania zawodu coraz bardziej popularnego i potrzebnego na polskim rynku.

Sylwia Mańka

Była to dla mnie przygoda z samą sobą. Dziękuję głównie za zaangażowanie wykładowcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy wpłynęli na tak pozytywną atmosferę podczas wspólnych spotkań. Wiedza i szerokie doświadczenie prowadzących zapewnia wysoki poziom kształcenia.

Marcin Lamfer

Studia te były dla mnie pasjonującą przygodą intelektualną. Oprócz treści bezpośrednio związanych z kierunkiem studiów, dowiedziałem się bardzo dużo na swój temat. Materiał przedstawiony był w sposób praktyczny i niezwykle ciekawy. Zdobyte umiejętności pomagają mi na co dzień w życiu zawodowym i prywatnym.

Krystyna Majewska

Przychodząc na kurs, zastanawiałam się: „Co mnie tam spotka?”.
Już pierwsze zajęcia dały „dużo do myślenia” i stwierdziłam, że to jest to, o co mi chodzi. Zawsze przyjeżdżałam na zjazdy z chęcią, nauczyłam się wielu rzeczy, ale najważniejsze dla mnie to to, że zmieniłam parę ważnych rzeczy w moim życiu. Zmieniłam przyzwyczajenia i nawyki, które mi przeszkadzały w życiu i jestem z tego bardzo zadowolona.

Irena Borek

Zajęcia przyniosły mi bardzo ważną informację – umiejętność spojrzenia na drugiego człowieka, który posiada własną mapę rzeczywistości i świadomość, że często właśnie dlatego dochodzi do „błędów w komunikacji”. Dzięki.

Dominika Matczak

Znajomość NLP jest potężnym narzędziem, lecz nauka jego tajników jest ciężką pracą.
Weles tworzą ludzie, którzy nie dość, że mają ogromną wiedzę w tym zakresie, to są nastawieni na rzetelną i szeroką pomoc w zrozumieniu opanowania wszystkich aspektów NLP. bardzo dużo już mnie nauczyli i będą uczyć na kolejnych stopniach.

Marcin Załucki

Czy mi coś dała ta szkoła – od rozpoczęcia nauki w tej szkole, kupiłem (by przeczytać) więcej książek niż wcześnie przeczytałem, a jak wiadomo, nie kupuje się wszystkich, które się czyta. Wniosek: no mogłem się uzależnić, no. Ale czym jest takie uzależnienie hmm …

Lena Michalak

Na początku było ciężko… Ale pod koniec doceniłam, ile te zajęcia mi dały. No i Ci ludzie… fantastyczni.

Iwona Kubica

Dzięki temu kursowi potrafię lepiej zrozumieć inne osoby, dopasować się do nich. Mam więcej tolerancji w stosunku do ich przekonań i zachowań. Jestem po tym roku bardzo otwarta i bezpośrednia. Procesy, które poznałam pozwalają mi zmienić moje zachowanie i motywację, a tym samym mam lepszy wgląd w siebie i swoje cele.

Robert Buszta

Ryszarda znam od lat 90-tych ub.w. Jego niebanalne doświadczenie, mocne kompetencje i niecodzienne zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy, czynią go WYBITNYM ekspertem. Specjalizuje się w wielu dziedzinach. Słusznie na rynku szkoleniowym kojarzony jest z NLP i motywacją wewnętrzną. Za pomocą silnego doświadczenia jakim jest Fire Walk, uczestnicy jego szkoleń porzucają własne ograniczenia w rozwoju osobistym i zawodowym. Dzięki niekonwencjonalnym metodą dociera do sedna sprawy i szybko rozwiązuje problemy uczestników jego szkoleń. Współpracowałem z nim przy wielu projektach szkoleniowych i wydarzeniach integracyjno-motywacyjnych. Serdecznie polecam udział w jego zajęciach.

Dariusz Kowalski

Z Ryszardem, jako młokos, pierwszy raz spotkałem się na podyplomowych studiach NLP i coachingu, które prowadził jako wykładowca. I okazało się, że choć NLP było dla mnie czarną magią, a jego zastosowania w życiu osobistym czy biznesie jeszcze czarniejszą, to Ryszard miał w sobie to coś, co pozwoliło mi odwiesić swoje przekonania na kołek i zacząć słuchać. Wybrałem te studia głównie po to, aby nauczyć się NLP i dobrze na tym zarabiać. Czyli jak widać nic o NLP nie wiedziałem. A dzięki Ryszardowi nie dość, że zmieniłem postrzeganie NLP, to zrozumiałem czym jest i jak bardzo może wpłynąć na życie. To był początek długiej drogi to całkowitego przewartościowania życia, na której końcu "rzuciłem wszystko i wyjechałem w Bieszczady". No może nie dosłownie, ale zrezygnowałem z posad dyrektorskich zajmując się własnym biznesem i zamiast pogoni za pieniądzem znalazłem dużo ważniejsze i uniwersalne wartości jak wolność, miłość, rodzina, czas dla siebie czy ZUS - zaufanie, uczciwość i szacunek. Okazało się także, że Ryszard ma również przebogate doświadczenie biznesowe, zdobyte w firmach, w pracy z najwyższymi szczeblami zarządzania małych i wielkich firm i korporacji. Tym Ryszard różni się od innych trenerów, których na swojej drodze spotkałem że on wie co mówi, w odróżnieniu od tych, którzy mówią co wiedzą bo przeczytali dwie książki o zarządzaniu i NLP i ukończyli weekendowy kurs "od studenta do CEO w dwa dni dla opornych". Jest jeszcze coś, co wyróżnia Ryszarda na tle innych osób z branży. On nie opowiada o sukcesie robiąc sobie zdjęcia na plaży i opierając się narcystycznie o najnowszy model Mercedesa, w czasie gdy kasa świeci pustkami. Ryszard po prostu żyje godnie ze swej wiedzy i nie potrzebuje się tym chwalić. A dodatkowo jest wzorem człowieka rodzinnego, od lat w stałym związku, który może być wzorem dla innych. Cieszy mnie jeszcze to, że według wzorców ekonomii jest moją konkurencją, bo dzięki takim ludziom jak on cała branża trenerska i szkoleniowa zyskuje. No a skoro wystawiam taką rekomendację swojemu konkurentowi, to już wiesz dobrze, że ona jest swoje warta i jest pisana szczerze i od serca.